142749
Audiobook
CD
In basket
Hobbit czyli Tam i z powrotem [Książka mówiona] / J. R. R. Tolkien ; przekład Maria Skibniewska. - Warszawa : Muza, copyright 2019. - 1 płyta audio (CD) (10 godz. 36 min) : zapis cyfrowy, stereo. ; 12 cm.
(audioteka.com.pl)
Hobbit. Czyli tam i z powrotem - zarówno Hobbit. Czyli tam i z powrotem, jak i Władca Pierścieni powstały pod wpływem dobrze znanych autorowi legend staroangielskich, pełnych czarodziejów, smoków i przedmiotów o nadprzyrodzonej mocy. Jednakże sam hobbit, istota większa od liliputa, ale mniejsza od krasnoluda, jest oryginalnym pomysłem Tolkiena. Fantastyczny, przemyślany do najdrobniejszych szczegółów świat z powieści także powstał w wyobraźni pisarza, a barwna fabuła kryje głębszy sens i wiele analogii do współczesności. [Muza, 2020]
Availability:
Wypożyczalnia Książki Mówionej (ul. Popiełuszki 10)
There are copies available to loan: sygn. KM - lek.7 (1 egz.)
Notes:
General note
Na opakowaniu i płycie data 2009, 2019.
Participant or performer note
Czyta Marian Czarkowski.
Summary, etc.
Grupa wędrowców w czasie swej podróży doznaje wielu niebezpiecznych przygód. Zawsze jednak wychodzi z nich cało, a to dzięki magicznemu pierścieniowi, który czyni Bilba niewidzialnym. Bilbo znalazł pierścień w jaskini Golluma. Zarówno Hobbit, jak i Władca Pierścieni powstały pod wpływem staroangielskich legend, którymi interesował się Tolkien. Powieść jest ceniona za dokładnie obmyślony przez autora świat hobbitów, elfów i innych magicznych stworzeń.
System details note
Format CD-mp3.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again