140751
Book
In basket
(Siedem sióstr / Lucinda Riley ; [3])
Stanowi cz. 3 cyklu "Siedem sióstr". Cz. 1 pt.: Siedem sióstr, cz. 2 pt.: Siostra burzy, cz. 4 pt.: Siostra perły, cz. 5 pt.: Siostra księżyca.
Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości Atlantis na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie Pa Saltem, nadał im imiona mitycznych plejad. Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu ściąga je niespodziewanie śmierć ojca, który zostawił każdej list i wskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co sie stało z siódmą siostrą. Star - Śmierć ojca zbiega się z trudnym momentem w życiu Star. Uwięziona w toksycznej relacji z siostrą, pragnie znaleźć własną drogę. Idąc za wskazówkami ojca, trafia do ekscentrycznego świata angielskiej arystokracji i w londyńskim antykwariacie znajduje ślady kobiety, której młodość przypadła na czasy edwardiańskie. Rok 1909. Flora MacNichol jest zrozpaczona, gdy musi opuścić dom rodzinny. Sytuacja finansowa zmusza ją do przyjęcia posady guwernantki. Jej chlebodawczyni - popularna w kręgach śmietanki towarzyskiej w Londynie - otacza dziewczynę niespodziewaną opieką. Ku swojemu zdumieniu, Flora staje się nagle atrakcją sezonu. Dzięki trosce swojej mentorki? Czy może za sprawą odwiedzającego potajemnie panią Keppel... króla Edwarda VII? Historia niezwykłej kobiety pomoże Star odkryć własną przeszłość i wyjść z cienia siostry. A może nawet otworzyć się na miłość. [Albatros, 2018]
Availability:
Filia nr 5 (ul. Wańkowicza 69)
All copies are currently on loan: sygn. F.5 - lit.ang. (1 egz.)
Notes:
General note
Stanowi cz. 3 cyklu "Siedem sióstr". Cz. 1 pt.: Siedem sióstr, cz. 2 pt.: Siostra burzy, cz. 4 pt.: Siostra perły, cz. 5 pt.: Siostra księżyca.
Bibliography, etc. note
Bibliografia.
Reviews:
Other editions:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again